Які бувають прасувальні дошки в магазинах?

  • 30 листопада 2017 00:00:00
  • Нема 0
  • Переглядів: 3616
  • 0
Які бувають прасувальні дошки в магазинах?
Прасувальна дошка це, як правило, великий плоский шматок дошки або металу покритий тепло-безпечним покриттям, на якому можна сміливо прасувати одяг. Сучасні хороші прасувальні дошки відрізняються великою різноманітністю форм і розмірів. Стандартна, недорога прасувальна дошка складається з двох основних частин, а також плоскої платформи і складних ніжок, прикріплених на петлях, які зсуваються вгору і складаються для зручності зберігання. Верхня частина стандартної прасувальної дошки це звичайна плоска поверхня, часто має кілька отворів для того, щоб тепло від пари при гладінні проходило через ці отвори. Ніжки в основному бувають дуже легкі і трубчасті з оббитими ніжками, щоб не залишали відмітки на підлозі. Прасувальні дошки куплені дорожче виглядають як столи з розширеним верхи для розміщення великих тканин. Незважаючи на різні форми, будь-яка дошка, зроблена з металу повинна мати гарне покриття з матеріалу, інакше металева платформа може перегрітися від праски. Майже всі прасувальні дошки купуються в комплекті з декоративним чохлом.
Більшість прасувальних дощок, які продають у магазинах України і Росії зроблені за кордоном, де оплата праці менше. Прасувальні дошки, зроблені в країнах СНД, стоять в п'ять разів дорожче.
Історія
Одяг аж до 1890 року гладили і пресували на столах або широких шматках дерева покритих матеріалом, наволочки, або спеціальним ковдрами. Деякі господарства в дев'ятнадцятому столітті використовували широкі дошки, які ставили на спинку стільця і на стіл і покривали їх ковдрою.
Підприємці швидко зрозуміли, що вигідним капіталовкладенням буде виготовлення готових хороших прасувальних дошок, на яких можна було заробити чималі гроші. Близько 1898 року, дошку для прасування оснастили ніжками, які можна було складати, що дозволяло ставити дошку у комору. До таких дошок ніжки були прикріплені при кожному кінціі, але ними складно було користуватися. Вже в 1914 році винахідник Спрінгер розробив стіл з трьома точками опори. Ці перші столи були зроблені з дерева, яке не повинні було деформуватися, хоча все-таки деформовувались. До 1940 багато виробників виготовляли складні прасувальні дошки. Незабаром після цього всі вони виготовлялися з металу. Дизайн звичайних складних дощок мало змінився з тих часів.
Види сучасних магазинних прасувальних дошок
Існує три основних види прасувальних дощок - складна (переносна), настільна та настінна.
Складні (переносна)
Найбільш популярним видом прасувальних дощок є складна. У такої дошки складні ніжки, які легко розкладаються, що робить простим її переміщення по будинку в будь-яке місце, де вам зручно гладити.
Висота дошки легко регулюється по зросту людини, яка буде прасувати за цією дошкою, а деяким людям подобається робити дошку дуже низькою для того, щоб гладити сидячи.
Одним з недоліків цього виду є громіздкість, що заважає при транспортуванні, а розсувні трубчасті ніжки мають складну конструкцію і це перешкоджає їх використанню серед літніх людей.
Настільні прасувальні дошки
Другий вид хороших прасувальних дощок - настільна дошка - має короткі ніжки, і за назвою зрозуміло, що вона призначена для того, щоб ставити її на стіл. Цю компактну дошку легко нести і ставити на потрібне місце, це робить її популярною серед студентів, що живуть у гуртожитках. Але є й недоліки - маленька площа дошки не призначена для розгладження великих тканин.
Настінні прасувальні дошки
Третій вид прасувальних дощок прикріплюється до стіни. Дошку при необхідності розкладають, а потім назад складають. Купити прасувальну дошку цього виду варто тим, хто живе в маленьких будинках або квартирах, де простір обмежений. Такі дошки можна вішати на всі стіни і навіть на дверях, а з-за їх компактного розміру вони майже непомітні.