Дослідження історії виникнення прасок.

  • 30 листопада 2017 00:00:00
  • Нема 0
  • Переглядів: 3410
  • 0

БІЛИЙ КІТ дослідження історії виникнення прасок.
Ніхто не скаже точно, коли люди навчилися робити тканину більш гладкою, але нам відомо, що китайці використовували розпечений метал для розгладження набагато раніше, ніж інші народи. Чаші, наповнені гарячим вугіллям, ставили на розтягнуту одяг як це показано на малюнку. Тисячі років тому цей метод уже був широко відомий. Сьогодні завдяки новітнім технологіям Ви можете придбати праску з парогенератором та істотно заощадити час і зусилля на прасування.

У той же самий час, люди в Північній Європі використовували камінь, скло і дерево для цієї мети. Цими предметами в деяких місцевостях користувалися аж до середини дев'ятнадцятого століття, задовго до того, як західні ковалі почали виковуватимуть праски для прасування в пізньому середньовіччі.
Гладкими, розміром з руку камінням терли тканину одягу для її розгладження, шліфування, або для розгладження складок. Прості круглі полотняні гладильні інструменти, зроблені з темного скла були знайдені в похованнях жінок-вікінгів, і, судячи з усього, використовувалися ще й прасувальні дошки. Археологи впевнені, що таких інструментів в середньовічній Європі було кілька видів. Але вони не впевнені, як точно ними користувалися ті люди. Воду могли використовувати для зволоження тканини, але навряд чи нагрівали розгладжувальні інструменти.
Більш сучасні скляні праски часто були оснащені ручками, щоб їх зручно було тримати, такі як в Уельсі, або англійські. Декоративні розгладжувальні інструменти 18-19го століть у «перевернуто-грибному» вигляді можна навіть знайти в антикварних магазинах. Іноді їх робили з мармуру або дерева.
Інші методи були відомі лише серед багатих людей. Середньовічні прачки, виправши великі простирадла, скатертини і т.п. для великих сімейств могли використовувати рами для того, щоб зробити тканину більш гладкою, або пропускали її через вали. Вони також могли для розгладження і розрівнювання тканини використовувати гвинтові преси, які були відомі в Європі ще з часів, коли римляни використовували їх для свого одягу.
Валики для білизни
Навіть у самих бідних сімей, які не могли дозволити собі купівлю пресів, великі речі треба було чимось розгладжувати. Їх могли розгладжувати за допомогою валиків і комбінацією скалок; деякі чудово вирізані старовинні скандинавські і датські валики ще навіть збереглися у колекціонерів. Дошку, найчастіше вирізану нареченим, для своєї нареченої, водили туди й сюди по білизні, намотану на валик. На даний момент кожна сім'я може купити праску з парогенаратором вони дешеві та зручні у використанні.
Плоскі праски
Ковалі почали кувати плоскі праски ще в середні століття. Рівні металеві праски нагрівали над вогнем або плитою. Також використовувалася глина і теракота, особливо на території з середнього заходу до Франції.
Використовуючи такий вид праски вам би знадобилося, щонайменше, два - один для розгладження, а другий, у цей час, для нагрівання, щоб підвищити ефективність і швидкість процесу. Великі господарства зі слугами мали спеціальну піч для нагрівання прасок.
Будинки, прасування простої тканини без електрики було непростим завданням, з огляду на жар, що виходить від цих прасувальних пристосувань і плити. Праски треба було регулярно змащувати маслом і чистити. Бджолиний віск охороняв поверхню праски від прилипання до тканини. Потрібно було мати досвід, щоб зрозуміти, чи достатньо нагрітий такий праска. Залишайтеся з компанією БІЛИЙ КІТ для купівлі якісного товару і читання цікавої інформації.