Чиста Земля - Чиста Вода

  • 30 листопада 2017 00:00:00
  • Переглядів: 3364
ЧИСТА ЗЕМЛЯ-ЧИСТА ВОДА
Відома російська актриса знайшла «скарб» під час збирання берега Хімкінського водосховища. Анна разом з добровольцями і місцевими жителями брала участь в екологічній акції «Живий струмок за живу природу». Її організувала марка питної води з цією назвою за підтримки Центру охорони дикої природи.

Берег водосховища був усіяний горами і гірками пластикових пляшок, битого скла, одноразового посуду та інших відходів. За три години активісти зібрали більше 200 пакетів із сміттям, які з пляжу вивезли два сміттєвоза. «Зараз тут чисто в порівнянні з тим, що було», розповіла актриса відразу після суботника. На одній з полянок, біля попелища вона виявила акуратно зв'язані і присипані землею шампури. «Це чиє то містечко, припустила актриса. Люди прийдуть сюди, побачать, як чисто, і у них рука не підніметься залишати за собою сміття ». Багато хто з наших співвітчизників просто не розуміють, що викинуте за кущем сміття рано чи пізно потрапляє в річки, а звідти і в організм кожного з нас.

За оцінками експертів, до 2025 року чистої прісної води не буде вистачати майже трьом мільярдам жителів Землі! Зіткнеться з цією проблемою і Росія, тим більше що вже зараз знайти чисту воду непросто. Про це добре відомо організаторам акції, які видобувають воду з глибокої артезіанської свердловини в Ярославлі. Вони то і почали активно боротися за збереження первозданної чистоти природи.
«Такими прикладами можна звернутися до людської свідомості», вважає Ганна Большова.
У найближчі тижні екологічні акції пройдуть у Воронежі, Ярославлі, Санкт Петербурзі, Ростові-на-Дону і Самарі, де такі ж суботники об'єднають небайдужих до природи і власного майбутнього людей.
Ольга Орлова.