Що таке пилюка?

  • 30 листопада 2017 00:00:00
  • Нема 0
  • Переглядів: 4130
  • 0

Що таке пил? Це біда кожної господині! У домі завжди є пил, навіть якщо в нім ніхто не живе. Якщо ви виїжджали куди-небудь на довгий час, ви самі могли в цьому переконатися. А пригадаєте покинутий будинок - там пил лежить товстим шаром.

Чи знаєте ви про те, що в типовій трикімнатній квартирі за рік утворюється до 40 кг пилу? Чи знаєте ви, що людина за добу вдихає до 12000 літрів повітря, і що в одному літрі повітря міститься до 500000 порошинок? Чи знаєте ви, що найбільш висока концентрація забруднюючих речовин в повітрі припадає на висоту 1-1,5 метрів? А, означає, більше всього від шкідливого пилу страждають діти!

Процес пилеутворення йде постійно, пил проникає в наші будинки і квартири з вулиці разом з автомобільним гаром і промисловим димом, із брудом на взутті і на одязі, на шерсті тварин.

Однак більша|частина побутового пилу - домашнього походження. Ми виробляємо її самі. І цей ""доморослий"" пил найбільш небезпечний для здоров'я як, наприклад, канцерогенні частинки кухонної кіптяви і тютюнового диму. Небезпечний і аерозольний пил від дезодорантів і косметики в аерозольних балончиках. Шкідливий пил у ванній кімнаті - це спори грибка плісняви, що знайшов ідеальні умови у вологому середовищі. У будинках, де багато книг, друкарської продукції і паперів, у великих кількостях присутній паперовий пил і пил друкарської фарби, що обсипається, яка може спричиняти алергію.

Побутовий пил - це складний мікросвіт із органічними і неорганічними складовими.

Неорганічні складові - це автомобільний смог, побілка, що обсипається із стелі, фарба на стінах, що руйнується, і лак на паркеті і так далі Це шкідливі для здоров'я, частки азбесту, який використовується при будівництві будинків: практично всі елементи таблиці Менделєєва можна виявити в частинках пилу, у тому числі такі токсичні, як свинець, миш'як і кадмій. Побутова хімія, використовувана для наведення ""чистоти"", висихаючи, лежить шарами на ""прибраній"" поверхні. Окрема розмова про поролонове набивання м'яких меблів. З часом вона руйнується, утворюючи не лише пил, але і шкідливі газоподібні речовини.

Органічні складові пилу - це ворсинки з килимів, що витираються, і натуральних килимових покриттів, старіючий одяг і оббивка м'яких меблів, пір'я з подушок і випадна шерсть домашніх улюбленців. Процес постійного оновлення організму приводить до того, що мікрочастки відмерлої шкіри і окремі волоски теж стають складовою частиною домашнього пилу.

Основні прикрощі, пов'язані з шкіряними лусками пилу, не вони самі, а полчища домашніх пилових кліщів, які цими лусками харчуються. Жива шкіра цих кліщів не цікавить. І до недавнього часу вважалося, що для людини вони нешкідливі. але небезпечними виявилися найдрібніші частинки - продукти життєдіяльності цих кліщів. Кліщі хатнього пилу дуже дрібні і їх не видно неозброєним оком. їх фрагменти (від 10 до 40 мікрон) і продукти їх життєдіяльності володіють винятковою здатністю спричиняти алергію. Піднявшись в повітря, ці алергени довго не осідають і при вдиханні потрапляють до нас в дихальні шляхи. А контакт з ними може спричиняти шкірне свербіння. Підраховано, що в одному грамі домашнього пилу може мешкати до 30 тисяч цих кліщів. В основному вони живуть в килимах і килимових покриттях, подушках і ковдрах, м'яких меблях.

Позбавитися від пилових кліщів звичайними засобами практично неможливо. Наші будинки і ліжка - це природне місце їх існування. Чутливість до домашніх пилових кліщів - один з найбільш показових прикладів того, які проблеми із здоров'ям здатна викликати внутрішнє середовище помешкань.

Та і багато інших складових домашнього пилу також шкідливі для здоров'я. Пил є ""транспортним засобом"" бактерій і вірусів для їх поширення і сприяє виникненню епідемій.

Одним з постійних і головних ""супутників"" пилу є алергія. Алергія - це підвищена чутливість до різних речовин, що виявляється незвичайними реакціями при контакті з ними. Повний список алергенів дуже великий. Найбільш відомі алергени - пилок рослин, спори мікроскопічних грибів, домашні пилові кліщі і продукти їх життєдіяльності, шерсть і лупа тварин, лікарські засоби і харчові продукти. Дія алергенів навколишнього середовища є причиною 80% випадків захворювання бронхіальної астми у дітей і 50% у дорослих.

Весь цей ""достаток"" вінчає величезна колекція хвороботворних мікроорганізмів. Адже хвороботворні бактерії присутні в повітрі наших жител теж завдяки нам.

Отже, все вищесказане приводить нас до висновку, що наші будинки і офіси - це своєрідний активний пиленакопичувач. І саме в приміщенні нас підстерігають шкідливі для здоров'я фактори. А удома є ризик захворіти від шкідливої дії пилу набагато вище, ніж на вулиці.

Постає питання: як же позбавитися від пилу і його ""супутників""?

Наша відповідь: комплексно! Треба мати арсенал корисних для здоров'я предметів і товарів для правильного і повноцінного прибирання, при цьому не забувати, що використання хімії для прибирання квартир і будинків не прийнятно.

Компанія Білий Кіт всі роки своєї роботи пропонує широкий асортимент товарів високої якості і дії: щітки, швабри, серветки і інші вироби для прибирання. З їх допомогою можна легко, швидко і якісно впоратися із будь-якими забрудненнями і пилюкою на поверхні.

Комплексне очищення передбачає чистоту не лише на поверхні, але і в глибині килимів і килимових покриттів, в глибині м'яких меблів, а також чистоту самого навколишнього повітря.

Ми хочемо у вас запитати ""як і де живете? Чим дихаєте? "" І якщо вам важко відповісти на ці питання позитивно, вам слід задуматися ""чому? "" і ""що робити? "".

Щоб ЖИТИ в чистоті і затишку, дихати свіжим повітрям, бути в здоров'ї і гарному настрої, треба не лише боротися з негативними наслідками різного роду забруднень у вашому будинку, але і з їх причинами.

Компанія Білий Кіт пропонує багатофункціональні пристрої, які чудово підідуть для будь-яких робіт по дому. А найголовніше - вони борються з пилом, його ""супутниками"", відвойовуючи у них все більше і більше простору і чистого повітря.